Jesteś tutaj: Home // Dreamland // Liga Królewska: Spartakus gromi i pewnie zmierza po mistrzostwo

Liga Królewska: Spartakus gromi i pewnie zmierza po mistrzostwo

Rozgrywki międzynarodowej Ligi Królewskiej wchodzą w decydującą fazę. Na miesiąc przed końcem sezonu w rywalizacji o prymat w najwyższej klasie rozgrywkowej – Złotej Dywizji – liczą się już tylko dwa kluby: broniący tytułu Spartakus Morburg i Elsynor Athltetic. Oba zespoły reprezentują Królestwo Dreamlandu. Czysto matematyczne szanse na wywalczenie mistrzostwa ligi posiadają również Ajax Nowy Amsterdam (Neopolis) i Pogoń Lemberg (Austro-Węgry). Analogiczną sytuację zastajemy w obu grupach Dywizji Srebrnej – i tu, i tam w walce o awans liczą się maksymalnie 2-3 zespoły.

Dywizja Złota

Dywizja_Złota(10)

Wciąż niepokonany pozostaje Spartakus Morburg, który pod wodzą Angusa Kaufmana pewnie zmierza do drugiego z rzędu triumfu w rozgrywkach. W historii klubu byłby to zarazem szósty tytuł mistrzowski. Morlandczycy dysponuja wszystkimi atutami: świetną i szeroką kadrą oraz zaangażowanym trenerem. Zaledwie trzy punkty mniej posiadają weblandczycy z Elsynoru. Losy tej zaciętej rywalizacji rozstrzygną się zapewne w bezpośrednim starciu obu drużyn – 26 lutego. W bardziej komfortowej sytuacji znajdują się jednak podopieczni Jacquesa de Brolle’a, którzy podejmą piłkarzy Spartakusa na własnym terenie.

Bez większych szans na zwycięstwo mają natomiast ligowi średniacy – Ajax Nowy Amsterdam i Pogoń Lemberg. Na tym etapie oba kluby prawdopodobnie postawiły już na rozwój młodszych zawodników. Pogoń Lemberg, najlepszy obecnie reprezentant Monarchii Austro-Węgierskiej, dysponuje perspektywiczną i szybko rosnąca w siłę kadra. Za 2-3 sezony będzie to prawdopodobnie najmocniejszy zespół Dywizji Złotej.

Przed spadkiem bronią się La Palma Real (Republika Palmowa), Start Nordheim (Nordia), FC Nascimento Elder (Elderland), Maribor FC (Dreamland) i Wolves 10 Nordheim (Nordia). Z Dywizją Złotą żegna się RGM Satrina (Dreamland).

Dywizja Srebrna A

 

Srebrna_A(10)Ciekawa grupa zdominowana przez Sarmatów. Niemal pewni awansu są piłkarze klubu F11 Bulgot Fer. Podopieczni Zbyszka von Thorn-Browczyka nie przegrali dotąd żadnego meczu i oddali rywalom zaledwie jeden skromny punkt. Na miejscu gwarantującym automatyczny awans do Dywizji Złotej znajduje się obecnie dreamlandzki Kornik Morburg. Podopieczni Pavla Svobody nie mogą jednak spać spokojnie – stale po piętach depczą im sarmackie Młoty z Anheim. I to właśnie ta trójka stanowi obecnie o sile i jakości rywalizacji w tej grupie.

Dystans do czołówki szybko traci FC SiB Vechnost – najsilniejszy do niedawna reprezentant Arcyksięstwa Santanii i Burgii, państwa, które zakończyło swoją działalność w grudniu ubiegłego roku. Sytuacja polityczna w kraju najwyraźniej fatalnie wpłynęła na postawę piłkarzy. Trener Santańczyków nie logował się w systemie od pierwszej połowy stycznia, więc w najbliższym czasie zarząd klubu będzie musiał podjąć kilka poważnych decyzji. Być może w kolejnym sezonie piłkarze z Vechnostu reprezentować będą zupełnie nową firmę.

 Dolna połowa tabeli to ligowa plazma – trenerzy logują się rzadko i nieregularnie. W tym gronie wyróżnia się niedawno debiutujący w roli trenera Paweł van der Gibson, który od trzech tygodni sprawuję pieczę nad klubem Webland Elsynor.

 Dywizja Srebrna B

 

Dywizja Srebrna_B(10)

Sytuacja w drugiej równoległej grupie Dywizji Srebrnej również wydaje się klarowna. W walce o awans liczą się trzy pierwsze zespoły, przy czym spokojny sen już dawno zagwarantowali sobie piłkarze dreamlandzkiej Arony Shin Splints. Podopieczni Medgara de Ramy nie przegrali dotąd żadnego meczu i nie oddali rywalom punktu. W niewiele gorszej sytuacji znajduje się austro-węgierski Szturm Budapeszt. Co ciekawe – po zakończeniu bieżącego sezonu klub z Budapesztu idzie pod młotek i możliwe będzie jego przejęcie przez trenera z innej mikronacji.

Peleton pościgowy otwiera SKP Rohten Gedania – kub zarządzany przez ambitnego Siergiusza Asketila. Gdyby nie pewne braki kadrowe, zespół pewnie znajdowałby się wyżej.  Elderlandzki klub WKS Duchy zajmuje obecnie czwartą pozycję i prawdopodobnie na tym poprzestanie. Trener Józef Kalicki przebywa obecnie na bezterminowym urlopie. Obijają się również trenerzy Sportingu Tossa de Mar (Skarland) i Max Alexiopolis (Scholandia) – piłkarze od miesiąca grają bez właściwej opieki.

Dołącz do rywalizacji

Osoby zainteresowani dołączeniem do rozgrywek mają do dyspozycji dwie opcje: założyć nowy klub lub przejąć któryś z nieaktywnych. Aby dołączyć, należy zarejestrować darmowy profil w serwisie Xperteleven.com (w skrócie X11) i odnaleźć Ligę Królewską przy użyciu systemowej wyszukiwarki. ID Ligi Królewskiej w systemie xperteleven.com to 248703.Copyright © 2012-2018 KURIER – Mikronacyjny Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.