Jesteś tutaj: Home // Raport demograficzny // Mikroświat: raport demograficzny (jesień 2014)

Mikroświat: raport demograficzny (jesień 2014)

Przedstawiamy czwartą edycję mikronacyjnego raportu demograficznego. Zestawienie obejmuje okres pierwszej dekady miesiąca (1 – 10 listopda) i – podobnie jak poprzednio – uwzględnia liczbę aktywnych obywateli poszczególnych państw. Analogicznie do wcześniejszych raportów, dane pozyskano w oparciu o źródła weryfikowalne i ogólnie dostępne: oficjalne wyniki spisów ludności oraz ostatnich wyborów powszechnych, aktualne rejestry obywateli, informacje statystyczne na temat forumowej aktywności obywatelskiej i – jeśli nie było innej możliwości – bezpośredni kontakt z oficjelami odpowiedzialnymi za ewidencję obywateli.

Raport uwzględnia 40 znanych nam państw polskiego mikroświata. Łączna liczba obywateli państw objętych raportem oscyluje w granicach 360 osób, z czego 30 to mikronauci legitymujący się co najmniej dwiema tożsamościami lub dwoma paszportami. W końcowym bilansie globalna populacja polskiego mikroświata to 330 osób, które w jakikolwiek sposób – na forum dyskusyjnym i powiązanych witrynach, w komentarzach prasowych lub choćby w rywalizacji sportowej – zaznaczyły swoją obecność.

Raport nie uwzględnia państw, które od momentu publikacji ostatniego zestawienia (maj 2014) ogłosiły upadek lub faktycznie zakończyły działalności wskutek ustania aktywności ostatniego obywatela: to przypadek Republiki Francuskiej, Rzeczpospolitej Eskwilińskiej i Wielkiej Polondii. Nowe zestawienie uwzględnia nowych aktorów mikronacyjnej sceny międzynarodowej: Republikę Azymutii, Królestwo Francji i Nawarry, Wspólnotę Monderii oraz Osterię . Ta ostatnia pozostaje sukcesorem upadłej Rzeczpospolitej Eskwilińskiej i dziedziczy jej ziemie na terytorium północnego Vaarlandu.

Nie ma sensu powtarzać w tym miejscu zawartych w poprzednich edycjach Raportu uwag na temat globalnych trendów i geograficznego rozkładu demograficznego. Wszystkie zachowały aktualność. Jedno jednak wydaje się pewne: liczba ludności polskiego mikroświata pozostaje na stałym poziome. Miejsce upadającej mikronacji z marszu zajmuje nowa.

Raport Demograficzny Jesień 2014 [wersja 2.0]pdf_ikon

Wcześniejsze Raporty

15 komentarzy do " Mikroświat: raport demograficzny (jesień 2014) "

 1. Jacques de Brolle napisał(a):

  Jak zwykle w takich sytuacjach, błędy są nieuniknione. Zauważyłeś pomyłkę? Zaprezentowane dane odbiegają od rzeczywistości? Wszelkie sugestie co do korekty proszę kierować na adres mailowy podany w zakładce kontaktowej.

  • Ametyst napisał(a):

   Zauważyłem, że nie uwzględniono Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirshbergii i Weerlandu. Mimo momentów niestabilności nadal istniejemy i całkiem się nie wyludniliśmy. ;)

   • Jacques de Brolle napisał(a):

    Racja, przepraszam najmocniej. Mam to w pliku tekstowym, przy wpisywaniu w tabelę zgubiłem jeden wiersz. Za kilka godzin zmodyfikuję załączony plik wraz z korektą danych dla Wandystanu. Przy okazji – o ZSKHiW jest mowa w tekście obok.

    Czekam na kolejne uwagi.

  • Eddardnoqtern napisał(a):

   Hasseland na przykład liczy sobie 9 aktywnych obywateli nie 8.

  • Rhaegar napisał(a):

   Szanowny Panie Redaktorze!

   Bylibyśmy wdzięczni, za umieszczenie w raporcie demograficznym Królestwa Aryunu, które po awarii systemów informatycznych na początku sierpnia, powróciło do aktywności 25 października i obecnie liczy sobie dokładnie 5 aktywnych obywateli.
   Na razie forum nasze jest dostępne tylko dla zarejestrowanych:
   http://aryun.cba.pl/index.php?sid=ec88ab93d0bd92f92eb71ab8d9e72948

   Z góry dziękuję

 2. AndrzejSwarzewski napisał(a):

  Federacja Brodryjska również wciąż istnieje i- w odróżnieniu od tzw. Związku Brodryjskiego, uznanego m.in. przez rząd bialeński za organizację terrorystyczną- ma uznanie areny międzynarodowej. Obecnie liczy 6 obywateli.
  Pozdrawiam,

  • Siergiusz Asketil napisał(a):

   Pozwolę sobie zapytać: jakiej areny międzynarodowej?

   • Kristian Iversen napisał(a):

    Chociażby Bialenii, Hasselandu, Surmenii oraz Azymutii. Innymi słowy – wszystkich państw wchodzących w skład Sojuszu ds. Rozwoju i Promocji. Ponadto, ten twór, jakim jest Związek Brodryjski, nigdy nie ogłosił się prawnym sukcesorem Federacji Brodryjskiej.

    • Siergiusz Asketil napisał(a):

     Wybaczcie, ale z mojej perspektywy wygląda to trochę tak, że zrobiliście sobie marionetkę z yoyonacji, którą jeszcze nie tak dawno tępiliście.
     Ale to już temat na inne miejsce.

 3. Meisande V Gvandoya napisał(a):

  Panie de Brolle, ja natomiast chciałabym podziękować za tak obszerny raport, myślę iż kosztowało to wiele pracy i „zachodu”, co trzeba docenić i ufać, że powstanie jeszcze wiele takich raportów. Mimo animozji, jakie gdzieś tam w zakamarkach naszych wirtualnych dusz się kołaczą, potrafię docenić to co jest dobre i obiektywne. Dlatego dziękuję i proszę o jeszcze :)

 4. Mat Max von Salvepol napisał(a):

  Nie załapałem się na działający link z raportem. Czy wróci jakoś w najbliższym czasie? :)

 5. Ja również nadal czekam na raport… Będzie osobna, nowa notka, czy trzeba obserwować tą? ;-)

 6. Jacques de Brolle napisał(a):

  Wersja 2.0 dostępna do pobrania. Przejrzana i zmodyfikowana w oparciu o dostarczone informacje.

  Pozostaję otwarty na nowe sugestie i propozycje korekty.

Dodaj komentarzCopyright © 2012-2014 KURIER – Mikronacyjny Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.