Jesteś tutaj: Home // Idee i polemiki // Lament nieobecnych na własne życzenie

Lament nieobecnych na własne życzenie

writer2Król-senior Piotr de Zaym na łamach „Gazety Hasselandzkiej” wyraził swoją, najogólniej rzecz ujmując, dezaprobatę i powątpiewanie w powodzenie Mikronacyjnej Konferencji Geograficznej, która od ponad dwóch tygodni trwa w Królestwie Dreamlandu, przykuwając uwagę delegacji państwowych z kilkunastu państw wirtualnych. Nawet tych, którzy na to wydarzenie nie zostali zaproszeni – w tym rodaków redaktora wymienionej gazety.

Promotor aktywności

Przypomnę, że podstawowymi kryteriami doboru państw zapraszanych była ich aktywność i populacja. Królestwo Hasselandu w ostatnim czasie było inicjatorem kilku ciekawych wydarzeń o skali nie tylko kontynentalnej, ale i mikroświatowej. Wystarczy wspomnieć chociażby ostatni Wielki Test Wiedzy o Mikronacjach, który spotkał się z zainteresowaniem dreamlandzkiego społeczeństwa, a Baronia Rodo wraz z Korporacją SeKoDre ufundowały nagrody. Wcześniej natomiast Hasseland był prekursorem zawiązania stowarzyszenia kilku państw na rzecz wspólnego przeciwdziałania kryzysowi demograficznemu i prowadzenia promocji. Były to wystarczające przesłanki za tym, aby Królestwo Hasselandu jeszcze w listopadzie widniało na liście państw zaproszanych na konferencję.

W cieniu skandalu

Niestety oprócz wydarzeń pozytywnych cały mikroświat obserwował w listopadzie „aferę klonową” z udziałem samego Piotra de Zaym, który przeprojektował w jej wyniki Hasseland, rozdając stanowiska oponentom i zrzekając się korony. Rząd Królestwa Dreamlandu śledził przebieg zdarzeń i wobec drastycznego spadku zaufania do państwa, w którym kloning stał się poniekąd zalegalizowany, zdecydował się nie podejmować i nie prowadzić żadnych działań z państwami przywalającymi na multiplikowanie kont i podnoszenie statystyk demograficznych, bez względu na intencje. Wydano stosowne oświadczenie, w którym wytknięto władzom Królestwa nieczystą grę.  To właśnie wówczas lista państw zaproszonych na grudniową konferencję została zmniejszona o państwo króla Iwana I.

Mimo to sama konferencja jest prowadzona w sposób zapewniający możliwość zabierania głosu przez każdego zainteresowanego tematem mikronacyjnej geografii. Ponadto rekomendowane właśnie do zatwierdzania przez uczestników konferencji projekty konwencji są otwarte dla wszystkich państw wirtualnych gotowych przyjąć i wykonywać proponowane regulacje. Świadczy to  o otwartości oraz woli równoprawnej i partnerskiej współpracy naukowej z każdym państwem.

Moralność Kalego

Czy Hasselandczyków to interesuje? Owszem, i to nie tylko sama konferencja, którą najwidoczniej śledzą, ale również mikronacyjne mapy wydawane przez Królewski Instytut Kartograficzny, nad którymi dyskutowali na swoim narodowym forum w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, kiedy ukazały się m.in. mapy Orientyki. Można z całą pewnością powiedzieć, że rodacy króla seniora Piotra, zważywszy na ostatnią aktywność międzymikronacyjną, mogli odegrać na konferencji sporą rolę, ale niestety przyznać też trzeba, że  na własne życzenie zadbali o to, by jednak na nią nie dotrzeć.

Dzisiaj redaktor „Gazety Hasselandzkiej” lamentuje nad sprowokowaną przez siebie izolacją Hasselandu i stara się storpedować ideę współpracy geograficznej – przez siebie samego przecież zachwalanej. Dzieje się tak tylko dlatego, że Hasseland nie bierze w niej udziału. A przecież nie wysechł jeszcze tusz na artykułach tej gazety, w których przygnębieni redaktorzy żalili się światu na sekowanie, kpiny, żarty oraz mniej lub bardziej głośne powątpiewanie w trud tworzenia Sojuszu na Rzecz Promocji, a szerzej – wspólnego działania w ogóle. Żalili się na problem dezawuowania cudzych sukcesów przez osoby stojące z boku. Nie minęło wiele czasu, a  dawne owieczki zamieniły się w wilki: król senior Piotr de Zaym stanął z boku i stara się dziś robić dokładnie to samo, co jeszcze przed momentem niektórzy jego adwersarze wobec niego samego.

1 Odpowiedź do " Lament nieobecnych na własne życzenie "

  1. inz_zwell pisze:

    Należy uważać na kanadyjski desant i nie podskakiwać temu panu:)Copyright © 2012-2018 KURIER – Mikronacyjny Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.