Jesteś tutaj: Home // Dreamland // Dreamland z nowym premierem: reset i kurs na młodość

Dreamland z nowym premierem: reset i kurs na młodość

Auksencjusz Butodziej-Witt zwycięzcą wyborczej batalii o urząd Premiera Rządu Królewskiego. Kandydat Klubu Politycznego św. Augustyna zdołał przekonać do siebie blisko 60% wyborców (14 głosów) i ugruntował supremację konserwatystów na dreamlandzkiej scenie politycznej. W gorszych nastrojach Nowy Rok wita dreamandzka lewica. Kandydat partii komunistycznej nie zdołał powiększyć stanu posiadania z ostatnich wyborów i tym razem musiał zadowolić się głosami żelaznego elektoratu (8 głosów, o pięć mniej niż w sierpniu).  W wyborach wzięło udział 24 obywateli.

Program nowego rządu skoncentrowany jest na nowych mieszkańcach Królestwa, stąd też bogata oferta w zakresie kultury, instrumentów aklimatyzacji, szkolnictwa elementarnego, edukacji prawniczej i – adresowana do licznych w Królestwie fanów militariów i strategii – wojskowości.

Markiz Butodziej-Witt zapowiada również reset i ożywienie w relacjach  z największymi partnerami na arenie międzynarodowej: Sarmacją i Bialenią. W tym celu proponuje odświeżenie dawnego formatu Wielkiej Trójki. „Myślę, że uda nam się załagodzić dawne spory i dzięki wspólnym rozmowom stworzyć trwałą nić porozumienia” – deklarował w trakcie kampanii.

Triumf kandydata prawicy to jednocześnie zwycięstwo najmłodszego pokolenia Dreamlandczyków, najchętniej orbitującego dziś w okolicach Klubu Politycznego św. Augustyna. Gabinet Auksencjusza Butodzieja-Witta będzie prawdopodobnie najmłodszym – metrykalnie – rządem w historii Królestwa. Za wyjątkiem weterana, arcyksięcia Witta, który prawdopodobnie stanie na czele resortu sprawiedliwości, pozostali ministrowie są przedstawicielami generacji, która pojawiła się w Dremlandzie w ostatnich tygodniach i miesiącach (von Kluck, van Koller, de Korsei, van der Fryssau).

Wydaje się więcej niż prawdopodobne, że polityczna samoizolacja Gastona de Senancoura – do niedawna lidera Klubu – będzie jednym z katalizatorów ideologicznej ewolucji partii, która przybierze mniej nokturnowe oblicze i – w dłuższej perspektywie – przesunie się w kierunku bardziej liberalnych pozycji, tym samym zjednując sobie elektorat słabo zagospodarowanego centrum. Czy tak się stanie – przekonamy się w najbliższych tygodniach.Copyright © 2012-2018 KURIER – Mikronacyjny Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.