Jesteś tutaj: Home // Dreamland, Zachód // Eddard Noqtern żegna się z mikronautami

Eddard Noqtern żegna się z mikronautami

[ANGEMONT] Eddard Noqtern, weteran hasselandzkiej sceny politycznej, przechodzi na mikronacyjną emeryturę. „Mikronacje przestały być dla mnie zabawą i rozrywką, a stały się raczej obowiązkiem do wypełnienia” – obwieścił w sobotę na forum Księstwa Sarmacji. Nieszablonowy król-senior Hasselandu, były prezydent Republiki Bialeńskiej, animator kultury, pogromca tatowych klonów oraz bodaj jedyny niezmutowany polityk nordacki. W październiku 2016 roku pisaliśmy o nim na łamach „Kuriera”: „Uosabia wszystko to, co najlepsze w najmłodszej generacji polskich mikronautów” [czytaj]. Z perspektw tych czterech lat wiemy już na pewno: to nie był weksel bez pokrycia.

Przypomnijmy. Mikronacyjny debiut Noqterna to prawdziwe wejście smoka. W połowie 2014 roku heroicznie, choć zasadniczo jednoosobowo, odpierał delegację sarmacką, która przybyła do Hasselandu w celu układania się z Królestwem. Niefortunny przebieg rozmów i błąd polegający na dopuszczeniu do dyskusji publiczności głodnej wrażeń sprawiły, że plan mariażu obu państw spalił na panewce i został odłożony na, jak się okazało, cztery lata. Gdy w 2018 roku Hasseland ostatecznie znalazł się w Księstwie Sarmacji, Eddard Noqtern ułożył się do wirtualnej drzemki, ogłaszając urlop od mikroświata. Ironii dopełnia fakt, że zrobił to w dziale forum zatytułowanym „Przywitaj się”.

W trakcie swojej mikronacyjnej drogi Noqtern zawędrował na szczyt dwóch mikronacji (Hasseland i Bialenia), piastując urząd króla i prezydenta. Widział sporo i w najróżniejszych konfiguracjach: Hasseland suwerenny, Hasseland stowarzyszony z Bialenią, wreszcie – Hasseland jako część składowa Księstwa Sarmacji. Polityka to nie wszystko. Noqtern to także niezłomny pionier kultury i współpracy międzymikronacyjnej. Festyn Ostatniego Tygodnia Wakacji (FOTy), Wielki Test Wiedzy o Mikronacjach, Regaty wokół Pollinu czy Szczyt Mikronacji w Angemont – to niektóre z długiej listy imprez organizowanych przez Noqterna. Nie zabrakło go także w wirtualnej piłce. To jedna z nielicznych osób, która nie tylko organizuje, ale i bierze udział w inicjatywach – kombinacja obu czynności w jednej osobie to dosyć rzadka postawa. „Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób” – tak głosi cytat zamieszczony w jego podpisie na forum Księstwa. W międzymikronacyjnym plebiscycie Barometr Przywództwa 2016 został najlepiej ocenianym przywódcą mikroświata (uplasował się tuż przed Helwetykiem Romańskim i Prezerwatywem Tradycją Radzieckim). Eddarda Noqterna najwyżej oceniono w kategoriach: „fachowość” i „otwartość”.

(KvL, E2)Copyright © 2012-2018 KURIER – Mikronacyjny Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.