Jesteś tutaj: Home // Sport // FC Maribor mistrzem Otwartej Ligi Piłkarskiej

FC Maribor mistrzem Otwartej Ligi Piłkarskiej

Surmalajski klub FC Maribor triumfatorem szóstej edycji Otwartej Ligi Piłkarskiej. W całym sezonie podopieczni trenera Gregorego de Corylusa odnieśli dziesięć efektownych zwycięstw i zasłużenie sięgnęli po trzeci w historii zespołu tytuł mistrza ligi. To zarazem pierwsze trofeum wywalczone pod wodzą obecnego szkoleniowca – dwa poprzednie zapisane są na koncie Paula von Panevnicka.

Na potknięcie klubu z Mariboru liczyli przede wszystkim piłkarze Elsynor Republicans i nordyjskiego FK Fjordstad – oba zespoły ostatecznie uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji, choć na tydzień przed zakończeniem rozgrywek ostateczny kształt ligowej hierarchii pozostawał kwestią otwartą. Na dwie kolejki przed końcem surmalajski klub poniósł dotkliwą porażkę w wyjazdowym meczu z Republikanami, co dla podopiecznych Jacquesa de Brolle’a oznaczało przedłużenie nadziei na pozytywny finał sezonu. W analogicznej sytuacji znajdowali się ambitni Nordyjczycy. Szanse peletonu miały charakter czysto matematyczny. Trzy dni później FC Maribor bez większych problemów rozprawił się na własnym terenie z nieaktywnym FC Elder. Dla Elderlandczyków jest to zresztą prawdopodobnie ostatni sezon w OLP.

Największą niespodzianką zakończonego właśnie sezonu okazała się słaba postawa Arony Fallen Archers. Obrońca tytułu przegrał łącznie sześć spotkań i niespodziewanie szybko rozstał się z mistrzowskimi ambicjami. Po kilku rewelacyjnych sezonach klub Medgara de Ramy przechodzi okres gruntowej przebudowy – pierwsze szlify na murawie zdobyło w tym sezonie aż siedmiu juniorów.

Nie jest do dobry czas dla OLP. W zakończonej edycji rywalizowało ze sobą zaledwie siedem zespołów – przeszło dwukrotnie mniej w porównaniu z pierwszą odsłoną rozgrywek ligowych w 2010 roku, gdy o mistrzowski tytuł przystąpiło piętnaście zespołów. Zmiany nastąpiły również w wymiarze geograficznym: zespoły z Austro-Węgier i Erboki zastąpione zostały przez kluby z Sarmacji (Pogoń Fer) i Nordii (wspomniany FK Fjordstad, którego trener sygnalizował niedawno chęć założenia narodowych rozgrywek nordyjskich). Pozostaje mieć nadziej, że liga przetrwa chwilowy kryzys i w kolejnym sezonie rywalizacja będzie równie zacięta, jak w poprzednich edycjach.

 

Klasyfikacja strzelcka

Maximiano Brás (FC Maribor) – 9

Vírgilio Teresa (Elsynor Republicans) – 7

Teodor Mastalerz (WKS Kakuty) – 7

Herman Dohmen (FC Maribor) – 7

 

Wartość drużyny (w econach):

1.  Arona Fallen Arches – 43 567 547

2. FC Maribor – 41 406 049

3. Elsynor Republicans – 32 001 103

4. FK Fjordstad – 24 483 939

5. WKS Kakuty – 22 915 968

6. Pogon Fer – 22 764 746

7. FC Elder – 22 510 006

2 Odpowiedzi do " FC Maribor mistrzem Otwartej Ligi Piłkarskiej "

  1. Zaskakująco dobra pozycja WKS Kakuty: IV miejsce. I wartość nie taka mała – Sołtys-Palatyn Kakut zadowolony, więc i piłkarze zapewne w Zajedździe na zniżki mogą liczyć…

  2. Zdecydowanie, to był dla nas bardzo trudny, trudny i smutny sezon.

    Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę na literówkę w tekście (Archers zamiast Arches).

Dodaj komentarz

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/stedzik/domains/kurier.ty-i.net/public_html/wp-content/themes/channel/comments.php on line 59

Copyright © 2012 KURIER – Dreamlandzki Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.