Jesteś tutaj: Home // Dreamland, Sport // Dreamland triumfuje w rozgrywkach Pucharu Interkontynentalnego

Dreamland triumfuje w rozgrywkach Pucharu Interkontynentalnego

Piłkarska reprezentacja Królestwa Dreamlandu triumfuje w szóstej edycji rozgrywek Pucharu Interkontynentalnego. W finałowym starciu piłkarze najstarszej polskiej mikronacji zmierzyli się z kadrą narodową Republiki Federalnej Neopolis. O bilansie dwumeczu zadecydowało zwycięstwo Czerwonych Orłów w spotkaniu rozegranym w minioną sobotę na Niuew Amsterdam Arena. Jest to zarazem największy sukces w dotychczasowej historii dreamlandzkiego futbolu.

Puchar Interkontynentalny to cykliczna impreza organizowana pod szyldem Mikroświatowej Unii Piłkarskiej od 2007 r. (wcześniej jako Mundial Cup).  Rozgrywany jest równolegle z Ligą Światową w sezonach pomiędzy kolejnymi Mundialami. W rozgrywkach bierze udział 16 kadr narodowych polskiego mikroświata.

 W drodze do finału piłkarze Dreamlandu wyeliminowali kolejno Nordię, Chattycję i Shanię oraz Al Rajn. Z kolei reprezentanci Neopolis zmierzyli się z Arctiq, Elderlandem i Okoczią. Największym rozczarowaniem tej edycji okazała się kadra Księstwa Sarmacji. Sporym zaskoczeniem była również kiepska postawa reprezentacji Monarchii Austro-Węgierskiej. Podopieczni Wiktora Mareckiego odpadli już w pierwszej rundzie po meczu z rewelacyjnie spisującą się od jakiegoś czasu Okoczią.

RF Neopolis – Dreamland 0 : 2
Sędzia: Justin Thyme (S5, H7).
Bramki:  M. Houellebecq 68’, 91’
Posiadanie: 53%-47%
Szanse: 2 – 6
Taktyka: 4-4-2 nor/4-5-1 nor

Dotychczasowi triumfatorzy Pucharu Interkontynentalnego
2012 Dreamland
2011 Sarmacja
2010 Al Rajn
2010 Natania
2009 Natania
2008 nie przeprowadzano
2007 Natania

Dodaj komentarz

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/stedzik/domains/kurier.ty-i.net/public_html/wp-content/themes/channel/comments.php on line 59

Copyright © 2012 KURIER – Dreamlandzki Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.