Jesteś tutaj: Home // Sport // Półfinały Ligi Światowej: ludzie Sułtana kontra reszta świata

Półfinały Ligi Światowej: ludzie Sułtana kontra reszta świata

Rozgrywki Ligi Światowej wchodzą w decydującą fazę.  Już tylko godziny dzielą nas od spotkań półfinałowych. Na placu boju pozostały kadry narodowe Dreamlandu i Neopolis, które wieczorem zmierzą się z ambitnymi przeciwnikami z Federacji Al Rajn – stolicy mikronacyjnego futbolu. Z rywalizacji o miano najlepszej drużyny bieżącego sezonu odpadły już m.in. Sarmacja, Trizondal i Austro-Węgry. Wielki finał rozegrany zostanie w najbliższą sobotę.

Faworytem rozgrywek pozostaje formalnie najsilniejsza na papierze, ale i wzorowo prowadzona reprezentacja narodowa Republiki Federalnej Neopolis. Podopieczni trenera Cybera Smitha zwyciężyli w cuglach rywalizację w Grupie B, wygrywając 13 z 14 ligowych spotkań i tylko raz remisując. Zgromadzili imponującą liczbę 40 punktów. Potknęli się jedynie w rządzącym się własnymi prawami finale Pucharu Interkontynentalnego, ulegając kadrze Dreamlandu. Piłkarze Neopolis przystąpią do meczu z Sułtanatem Al Rajn w roli obrońców tytułu mistrza Ligi Światowej. Czy znajdą się w sobotnim finale? Wiele zależy od zmysłu taktycznego trenera Al Rajn, który dysponuje drużyną nieznacznie słabszą (zwłaszcza w formacji obronnej), choć dzisiaj relatywnie lepiej dysponowaną. Dotychczasowy bilans spotkań obu zespołów pozostaje jednoznaczny: 8 zwycięstw Neopolis i tylko 2 triumfy piłkarzy z Sułtanatu. Oficjalne statystyki są tu jednak słabym prognostykiem – dość powiedzieć, że ostatnia konfrontacja obu kadr miała miejsce w lipcu ubiegłego roku.

Bardzo ciekawie zapowiada się drugie starcie półfinałowe. Kadra narodowa Dreamlandu – zwycięzca Pucharu Interkontynentalnego – zmierzy się z drużyną Chattycji i Shanii, triumfatorem ostatniego Mundialu. Dreamland pewnie wygrał rywalizację w Grupie A i pozostaje niepokonany od 12 spotkań, ale dotychczasowy bilans konfrontacji z podopiecznymi trenera Pataki Tenzina (4 zwycięstwa Chattytów i 3 Dreamlandczyków) zapowiada wyrównaną walkę do ostatniego gwizdka.  Czy Dreamlandczykom uda się pobić własny rekord i przedłużyć passę spotkań bez porażki do trzynastu? Przekonamy się dziś krótko po 20:00.

Pary półfinałowe:

 • Sułtanan Al Rajn – RF Neopolis
 • Chattycja i Shania – Dreamland

Prezentacja uczestników:

 • Sułtanat Al Rajn
  Trener: Manaf ben Saada
  Największy sukces: finalista Ligi Światowej (2011) i Mundialu (2010)
 •  RF Neopolis
  Trener: Cyber Smith
  Największy sukces: zwycięzca Ligi Światowej (211), finalista Mundialu (211) i Pucharu Interkontynentalnego (2012)
 • Chattycja i Shania
  Trener: Pataca Tenzin
  Największy sukces: zwycięstwo w Mundialu (2011), półfinał w Mundialu (2010)
 • Dreamland
  Trener: Jacques de Brolle
  Największy sukces: zwycięzca Pucharu Interkontynentalnego (2012)

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/stedzik/domains/kurier.ty-i.net/public_html/wp-content/themes/channel/comments.php on line 59

Copyright © 2012 KURIER – Dreamlandzki Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.