Jesteś tutaj: Home // Dreamland, Zachód // Fabiola de Willibald na czele dreamlandzkiego rządu

Fabiola de Willibald na czele dreamlandzkiego rządu

Fabiola de Willibald stanie na czele nowego Rządu Królewskiego – postanowił JKM Marcin I Mikołaj po wysłuchaniu stanowiska członków Izby Poselskiej, tym samym zaspokajając ciekawość Dreamlandczyków, od tygodnia spekulujących na temat tożsamości nowego lokatora Pałacu Rady. Do swojej elderlandzkiej pustelni wycofuje się natomiast Simon diuk McMelkor, który po trzech miesiącach urzędowania złożył dymisję swojego gabinetu. Główną przyczyną rezygnacji McMelkora miało być niedostateczne wsparcie społeczne, którego w opinii szefa rządu zabrakło w trakcie starań o przyznanie Królestwu Elderlandu statusu członka zwyczajnego w trakcie trwającego w Eskwilingradzie Kongresu Kontynentu Wschodniego.

fab_z_gachem

Fabiola Willibald z mężem Patrykiem I Labackim – wówczas jeszcze królem Natanii, dziś kedywem natańskiego dominium w ramach Monarchii Austro-Węgierskiej (zdjęcie z wiosny 2008 r.).

Wszystko zatem wskazuje, że mamy do czynienia z nowym rozdaniem na dreamlandzkiej scenie politycznej, przy całkowitym wyzerowaniu dotychczasowego układu sił – w nowym gabinecie prawdopodobnie nie znajdzie się nikt z czwórki posłów wyłonionych w trakcie marcowych wyborów parlamentarnych. Fabiola baronowa de Willibald powróciła do Dreamlandu po pięcioletniej przerwie, by w maju objąć we władanie nieco zaniedbany Webland i stanąć na czele Rady Królestwa – organu doradczego monarchy.

Baronowa de Willibald, poprzednio aktywna w latach 2006-2008, kojarzona bywa dziś głównie z działalnością kulturalną – swego czasu publikowała na łamach literackiego Euterpe, gdzie debiutowała jako autorka powieści kryminalnej. „Postać cokolwiek enigmatyczna; wyrokując na podstawie nielicznych wypowiedzi – skromna, nieco zahukana, niespecjalnie agresywna, nie można wykluczyć, że poczciwa”-  tak widział autorkę dziennikarz Głosu Weblandu w lutym 2006 r. „Murowana kandydatka do kolejnych tytułów arystokratyczny” – podsumował. Pani Premier może się pochwalić znacznym doświadczeniem politycznym. Trzykrotnie zasiadała w ławach Izby Poselskiej: raz jako członek ugrupowania dreamlandzkich monarchistów, dwukrotnie z ramienia Partii Szachów i Pionków. Status anegdoty zyskała jej polemika z mocno już wówczas trollującym Marcusem Estreicherem, który w 2008 r. wyniósł dreamlandzką politykę do poziomu absurdu.

 Historia zatacza kolejne koło. W najbliższych dniach poznamy skład nowego gabinetu. Zanosi się na dużą niespodziankę.

2 Odpowiedzi do " Fabiola de Willibald na czele dreamlandzkiego rządu "

  1. A można prosić o odnośnik do tej polemiki z Marcusem Estreicherem?:)

    Jej Ekscelencji de Willibald gratuluję i życzę powodzenia — na pewno nie będzie to praca łatwa :)

    • Załączenie polemiki Fabioli z Marcusem sprzed 6 lat nie jest takie proste – ponad 40 wiadomości w dwa dni, dyskutowały wszystkie siły polityczne, Król i goście zagraniczni. Nie to co dzisiaj – dysputy introwertycznych polityków.

Dodaj komentarz

Warning: Undefined variable $user_ID in /usr/home/stedzik/domains/kurier.ty-i.net/public_html/wp-content/themes/channel/comments.php on line 59

Copyright © 2012 KURIER – Dreamlandzki Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.