Jesteś tutaj: Home // Raport demograficzny // Mikroświat: raport demograficzny (jesień 2014)

Mikroświat: raport demograficzny (jesień 2014)

Przedstawiamy czwartą edycję mikronacyjnego raportu demograficznego. Zestawienie obejmuje okres pierwszej dekady miesiąca (1 – 10 listopda) i – podobnie jak poprzednio – uwzględnia liczbę aktywnych obywateli poszczególnych państw. Analogicznie do wcześniejszych raportów, dane pozyskano w oparciu o źródła weryfikowalne i ogólnie dostępne: oficjalne wyniki spisów ludności oraz ostatnich wyborów powszechnych, aktualne rejestry obywateli, informacje statystyczne na temat forumowej aktywności obywatelskiej i – jeśli nie było innej możliwości – bezpośredni kontakt z oficjelami odpowiedzialnymi za ewidencję obywateli.

Raport uwzględnia 40 znanych nam państw polskiego mikroświata. Łączna liczba obywateli państw objętych raportem oscyluje w granicach 360 osób, z czego 30 to mikronauci legitymujący się co najmniej dwiema tożsamościami lub dwoma paszportami. W końcowym bilansie globalna populacja polskiego mikroświata to 330 osób, które w jakikolwiek sposób – na forum dyskusyjnym i powiązanych witrynach, w komentarzach prasowych lub choćby w rywalizacji sportowej – zaznaczyły swoją obecność.

Raport nie uwzględnia państw, które od momentu publikacji ostatniego zestawienia (maj 2014) ogłosiły upadek lub faktycznie zakończyły działalności wskutek ustania aktywności ostatniego obywatela: to przypadek Republiki Francuskiej, Rzeczpospolitej Eskwilińskiej i Wielkiej Polondii. Nowe zestawienie uwzględnia nowych aktorów mikronacyjnej sceny międzynarodowej: Republikę Azymutii, Królestwo Francji i Nawarry, Wspólnotę Monderii oraz Osterię . Ta ostatnia pozostaje sukcesorem upadłej Rzeczpospolitej Eskwilińskiej i dziedziczy jej ziemie na terytorium północnego Vaarlandu.

Nie ma sensu powtarzać w tym miejscu zawartych w poprzednich edycjach Raportu uwag na temat globalnych trendów i geograficznego rozkładu demograficznego. Wszystkie zachowały aktualność. Jedno jednak wydaje się pewne: liczba ludności polskiego mikroświata pozostaje na stałym poziome. Miejsce upadającej mikronacji z marszu zajmuje nowa.

Raport Demograficzny Jesień 2014 [wersja 2.0]pdf_ikon

Wcześniejsze Raporty

15 komentarzy do " Mikroświat: raport demograficzny (jesień 2014) "

 1. Jak zwykle w takich sytuacjach, błędy są nieuniknione. Zauważyłeś pomyłkę? Zaprezentowane dane odbiegają od rzeczywistości? Wszelkie sugestie co do korekty proszę kierować na adres mailowy podany w zakładce kontaktowej.

  • Ametyst pisze:

   Zauważyłem, że nie uwzględniono Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirshbergii i Weerlandu. Mimo momentów niestabilności nadal istniejemy i całkiem się nie wyludniliśmy. ;)

   • Jacques de Brolle pisze:

    Racja, przepraszam najmocniej. Mam to w pliku tekstowym, przy wpisywaniu w tabelę zgubiłem jeden wiersz. Za kilka godzin zmodyfikuję załączony plik wraz z korektą danych dla Wandystanu. Przy okazji – o ZSKHiW jest mowa w tekście obok.

    Czekam na kolejne uwagi.

  • Eddardnoqtern pisze:

   Hasseland na przykład liczy sobie 9 aktywnych obywateli nie 8.

  • Rhaegar pisze:

   Szanowny Panie Redaktorze!

   Bylibyśmy wdzięczni, za umieszczenie w raporcie demograficznym Królestwa Aryunu, które po awarii systemów informatycznych na początku sierpnia, powróciło do aktywności 25 października i obecnie liczy sobie dokładnie 5 aktywnych obywateli.
   Na razie forum nasze jest dostępne tylko dla zarejestrowanych:
   http://aryun.cba.pl/index.php?sid=ec88ab93d0bd92f92eb71ab8d9e72948

   Z góry dziękuję

 2. Federacja Brodryjska również wciąż istnieje i- w odróżnieniu od tzw. Związku Brodryjskiego, uznanego m.in. przez rząd bialeński za organizację terrorystyczną- ma uznanie areny międzynarodowej. Obecnie liczy 6 obywateli.
  Pozdrawiam,

  • Pozwolę sobie zapytać: jakiej areny międzynarodowej?

   • Kristian Iversen pisze:

    Chociażby Bialenii, Hasselandu, Surmenii oraz Azymutii. Innymi słowy – wszystkich państw wchodzących w skład Sojuszu ds. Rozwoju i Promocji. Ponadto, ten twór, jakim jest Związek Brodryjski, nigdy nie ogłosił się prawnym sukcesorem Federacji Brodryjskiej.

    • Wybaczcie, ale z mojej perspektywy wygląda to trochę tak, że zrobiliście sobie marionetkę z yoyonacji, którą jeszcze nie tak dawno tępiliście.
     Ale to już temat na inne miejsce.

 3. Panie de Brolle, ja natomiast chciałabym podziękować za tak obszerny raport, myślę iż kosztowało to wiele pracy i „zachodu”, co trzeba docenić i ufać, że powstanie jeszcze wiele takich raportów. Mimo animozji, jakie gdzieś tam w zakamarkach naszych wirtualnych dusz się kołaczą, potrafię docenić to co jest dobre i obiektywne. Dlatego dziękuję i proszę o jeszcze :)

 4. Nie załapałem się na działający link z raportem. Czy wróci jakoś w najbliższym czasie? :)

 5. Ja również nadal czekam na raport… Będzie osobna, nowa notka, czy trzeba obserwować tą? ;-)

 6. Jacques de Brolle pisze:

  Wersja 2.0 dostępna do pobrania. Przejrzana i zmodyfikowana w oparciu o dostarczone informacje.

  Pozostaję otwarty na nowe sugestie i propozycje korekty.Copyright © 2012-2018 KURIER – Mikronacyjny Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.