Jesteś tutaj: Home // Zachód // Król Scholandii do Sarmatów: „Martwi nas wasza buńczuczność”

Król Scholandii do Sarmatów: „Martwi nas wasza buńczuczność”

JKM Filip Radgar Scholandzki udzielił odpowiedzi na wtorkową notę dyplomatyczną, w której władze Księstwa Sarmacji, działające w imieniu Królestwa Baridasu, wezwały do zwrotu terytorium południowej Awary. Sarmackie ultimatum upływa dzisiaj o 22:00. W przypadku braku reakcji – czytamy w „wezwaniu” do Korony Scholandzkiej – Grodzisk zapowiada użycie sił zbrojnych.

scholandia_flaga1

Ponad 4 lata temu postanowiliśmy – zarówno my, Scholandczycy, jak i Wy, Sarmaci – o oddaniu w dzierżawę terytorium Awary dla OPM. Nasi poprzednicy uznali wzajemne prawa do własności terenów wyspy zgodnie z wyznaczoną granicą pomiędzy nasze dwa kraje, osiągając tym upragnioną zgodność. Zrobili to w imię pokoju, zaniechania waśni i utrzymania wzajemnych dobrych relacji. Scholandia zarówno szanuje dawne postanowienia i umowy między naszymi narodami, jak i niezmiennie pokłada wiarę w dobre relacje między nimi.

Fakt zakończenia działalności OPM nie daje ani nam, Scholandczykom, ani Wam, Sarmatom prawa do całości wyspy. Wygaśnięcie owej dzierżawy oznacza jedynie, iż administracyjne władanie wyspą powraca do jej właścicieli. Niezmiernie martwi nas obecna postawa waszego narodu, szukająca aktywności i poklasku w pejoratywnej i buńczucznej postawie, ignorującej cienką, wzajemną neutralności jaką wypracowaliśmy między naszymi nacjami. Aktywność kraju nie powinna być budowana na negatywnych emocjach i czynach.

Liczymy na uszanowanie dawnych uzgodnień i zaprzestanie waśni. Jednocześnie oświadczamy, iż nie jesteśmy zainteresowani jakimikolwiek akcjami dążącymi do destabilizacji pokoju.

(-)  Filip Radgar Scholandzki,
      Król Scholandii

4 komentarze do " Król Scholandii do Sarmatów: „Martwi nas wasza buńczuczność” "

 1. Albo retoryka Ławrowa albo mózg Łajki…

  JKM napisał: „Fakt zakończenia działalności OPM nie daje ani nam, Scholandczykom, ani Wam, Sarmatom prawa do całości wyspy. Wygaśnięcie owej dzierżawy oznacza jedynie, iż administracyjne władanie wyspą powraca do jej właścicieli.”

  I pełna zgoda. Z tymzże pierwotnym i jedynym prawdziwie legalnym właścicielem południa jest Baridas. Zaś notę wystosowano w imieniu Baridasu na mocy Unii, nie w imieniu Sarmacji, jako takiej. Nie jest Sarmacja imperialistycznym jeźdźcem bez głowy, jest przedstawicielem podmiotowości Baridasu na arenie międzynarodowej.

  • inż. Zwell pisze:

   Zgadka dla Ciebie Ignacy: Ile głosów w ONZ miał Związek Radziecki i czy występując z teoretycznymi rządaniami w imieniu Ukrainy 1965 realizowałby politykę Ukrainy czy ZSRR? :*

 2. gosc pisze:

  Biorąc pod uwagę że Ukraina jest państwem założycielskim ONZ, odpowiedź nie jest już taka oczywista…

  • inż. Zwell pisze:

   czyli w roku powstania ONZ Ukraina była suwerenna, dobrze rozumiem? :DCopyright © 2012-2018 KURIER – Mikronacyjny Serwis Prasowy. All rights reserved.
Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.